Το Σάββατο 26.11.2022 και ώρα 18:30, στο Ενοριακό Κέντρο του Ναού μας θα πραγματοποιηθεί μνημόσυνο για τους γενοκτονηθέντες και εκτοπισθέντες Μικρασιάτες. Στη συνέχεια (ώρα 19:00) θα πραγματοποιηθεί η θεατρική παράσταση μνήμης «Η λησμονιά φέρνει θάνατο».
Η εκδήλωση διοργανώνεται από την Ομάδα Εθελοντών Ιερού Ναού Αγίου Ανδρέα Düsseldorf «ΕΝδράση» και τελεί υπό την αιγίδα του Γενικού Προξενείου της Ελλάδας στο Ντίσελντορφ.
Η είσοδος είναι ελεύθερη.
![Μνημόσυνο και θεατρικό δρώμενο](https://agiosandreas.de/wp-content/uploads/2022/11/IMG-20221117-WA0000-728x1024.jpg)